Informujemy o możliwości skorzystania z będących elementem profilaktyki raka szyjki macicy, bezpłatnych szczepień przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), które zostaną sfinansowane ze środków budżetu powiatu poznańskiego.

Program obejmuje szczepienia przeciwko zakażeniom wirusem HPV u dziewcząt i chłopców z rocznika 2007 oraz uzupełniająco u dziewcząt i chłopców z rocznika 2006, którzy otrzymali
co najmniej jedną dawkę szczepionki w ramach programu realizowanego w 2020 roku, finansowanego z budżetu powiatu poznańskiego, zameldowanych w gminach powiatu. Rodzice/opiekunowie prawni,  którzy otrzymali pisemną informację ze Starostwa Powiatowego w Poznaniu o możliwości dokończenia cyklu szczepień rozpoczętych w 2020 roku. W przypadku wątpliwości dotyczących uprawnień
do szczepień uzupełniających należy kontaktować się z przychodnią Edictum PLUS, pod numerem tel.: 573 149 181.

Cykl szczepień składa się z 2 dawek. Planowany harmonogram szczepień zakłada podanie:

 

  • I dawki w maju-czerwcu 2021 roku,
  • II dawki w listopadzie-grudniu 2021 roku.

 

Szczepionki podawane będą w Szkole Podstawowej w Koziegłowach oraz w siedzibie przychodni Edictum, przy ul. Mickiewicza 31 w Poznaniu.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na szczepienia dla dzieci z rocznika 2007 przyjmowane będą od 12 maja 2021 roku. Zgłoszenia na szczepienia należy kierować na adres e-mail: powiathpvzapisy@gmail.com, telefonicznie pod numerem 61 847 04 54 lub 510 251 395 w godz. od 9:00 do 15:00 lub osobiście w siedzibie przychodni Edictum PLUS – Poznań, ul. Mickiewicza 31, pokój 120 (1 piętro) w godz. 9:00 do 15:00.

Uwaga!

Zakres wymaganych w zgłoszeniu danych dostępny jest na stronie internetowej realizatora Programu tj. firmy Edictum Sp. z o.o. – https://edictum.pl/programy/powiat-poznanski-hpv-2021/.
W trakcie szczepień profilaktycznych zachowane zostaną środki ochrony i bezpieczeństwa związane z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

Program obejmuje edukację zdrowotną w zakresie zapobiegania nowotworom szyjki macic i innym chorobom wywoływanym przez wirusa brodawczaka ludzkiego HPV. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, edukacja będzie prowadzona online poprzez udostępnienie na stronie internetowej  prezentacji w formie filmu z udziałem edukatora oraz obrazowego filmu animowanego dla młodzieży. Będzie również możliwość wypełnienia zdalnie ankiet oceniających poziom wiedzy odbiorców edukacji.

 

Link do prezentacji:

https://youtu.be/c-dOdZqtsHo prezentacja dla rodziców

https://youtu.be/Iz4e16zfNUM prezentacja dla młodzieży

Dodatkowe informacje o Programie można uzyskać pod numerem telefonu: 61 847 04 54
od poniedziałku do piątku w godz. od 8:30 do 15:30. Pytania można kierować również na adres e-mail: edictum@edictum.pl

 

Karolina Fortuniak
Wydział Promocji Zdrowia