Wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza do udziału w dwóch akcjach profilaktyczno-edukacyjnych, które organizujemy przy okazji Walentynek oraz Dnia Chorych na Padaczkę:

 

  • we wtorek 14 lutego w Salach Obsługi Klienta przy ul. Piekary 14/15 ul. Grunwaldzkiej 158 klienci otrzymają informacje na temat programu profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK) oraz słodki upominek w kształcie serca. Tego dnia, pod hasłem „W Walentynki zadbaj o serce”, przypomnimy, jak dbać o serce swoje i swoich najbliższych oraz co robić, aby ograniczyć ryzyko zawału.

 

  • w środę, 15 lutego, w ramach akcji Środa z Profilaktyką będziemy mówić o epilepsji. W holu Sali Obsługi Klienta przy ul. Grunwaldzkiej 158 w Poznaniu bezpłatnych porad i konsultacji na temat tej choroby będą udziać przedstawiciele poznańskiego Stowarzyszenia Ludzi z Epilepsją, Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół "Koniczynka". Przy stoisku edukacyjnym będą dostępne drukowane materiały na temat epilepsji oraz informacje o programie profilaktycznym Profilaktyka 40+, bezpłatnej platformie służącej zdrowemu odżywianiu www.diety.nfz.gov.pl i kanale YouTube Akademia NFZ wspomagającym zdrowy tryb życia.

 

Wielkopolski Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia