Warsztaty "BLIŻEJ SIEBIE, BLIŻEJ DZIECKA"- cykl 4 spotkań po 3 h, przeznaczony dla rodziców, którzy chcieliby pracować nad swoją relacją i umocnić więź z dzieckiem, przyjrzeć się i lepiej poznać rodzicielstwo bliskości, wymienić się doświadczeniami, wątpliwościami i problemami związanymi ze swoją rolą. Dowiedzieć się jak wspierać swoje dziecko, słuchać i rozumieć.  

 

1) JA I MOJE EMOCJE- podczas tych zajęć przyjrzymy się czym są i skąd biorą się nasze emocje jako ludzi i jako rodziców, dowiemy się czy mamy wpływ na to co przeżywamy i co możemy zrobić, aby zbudować dobre relacje z sobą oraz innymi. 

2) ZROZUMIEĆ EMOCJE DZIECKA- w czasie spotkania dowiemy się jak pomóc dziecku radzić sobie z emocjami oraz jak wspierać je w przeżywaniu emocji.  

3) CO ZAMIAST KAR I NAGRÓD- na spotkaniu dowiemy się czy kary i nagrody są skuteczne, a jeśli nie to czy i jakie są inne sposoby "na wychowanie" dziecka.  

4) GRANICE W RODZINIE- będziemy rozmawiać o tym jak możemy komunikować swoje granice oraz jak możemy uczyć dzieci rozpoznawać granice swoje i innych. 

 

Terminy: 10.11.2023 godz. 16-19, 24.11.2023 godz. 16-19, 8.12.2023 godz. 16-19, 9.12.2023 godz. 16-19. Warsztaty realizowane w Centrum Wsparcia Rodziny i Seniora w Owińskach. 

 

Warsztaty organizowane są przez Stowarzyszenie Lepsza Gmina Czerwonak w ramach projektu „Bliżej siebie, bliżej dziecka” dofinansowanego ze środków Powiatu Poznańskiego. Koszt udziału to 40 zł od osoby za cały cykl warsztatów.