Zapraszamy mieszkańców gminy Czerwonak na zajęcia gimnastyki zdrowotnej, które będą odbywały się w salce fitness w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach, przy ul. Piłsudskiego 3.

Troska o zdrowy i mocny kręgosłup powinna być dla Ciebie priorytetem! Tylko regularne, systematyczne ćwiczenia skutecznie zniwelują dolegliwości oraz uchronią Twój kręgosłup przed degeneracją, która następuje poprzez siedzący lub stojący tryb pracy, zgarbioną sylwetkę, asymetryczne przeciążenie ciała (noszenie torby zawsze na tym samym ramieniu), a przede wszystkim wszechobecny stres.
Zajęcia mają charakter zarówno profilaktyczny, jak i terapeutyczny w zakresie bólu pleców i skrzywień kręgosłupa. Sesje oparte są na ćwiczeniach rozluźniających, mobilizacyjnych, wzmacniających, koordynacyjnych i równoważnych (na bazie pilatesa i jogi). Odciążają kręgi wzmacniając głębokie partie mięśniowe pleców oraz likwidują przykurcze mięśni wydłużając i rozluźniając napięcia.
Systematycznie wykonywane uczą prawidłowej postawy ciała, a więc smuklejszej sylwetki i gracji ruchu. Dzięki dodatkowemu zastosowaniu technik relaksacyjnych oraz ćwiczeń oddechowych nauczysz się słuchać, rozumieć i szanować swoje ciało a także ukoisz zabiegany umysł.

Zajęcia będą trwały od lutego, odbywać się będą w piątki: grupa I – godz. 12:00; grupa II – godz. 13:00 .

Zajęcia prowadzone będą w grupach do 20 osób. Czas trwania zajęć 45 minut.

Aby skorzystać z zajęć konieczne jest zapisanie telefonicznie. Osoby zapisane, po otrzymaniu potwierdzenia, zobowiązane będą do pokrycia częściowych kosztów zajęć w wysokości: 78,00 zł płatne w kasie pływalni w Koziegłowach. Cykl obejmuje 13 zajęć.

Zapisy telefoniczne we wtorek 13 lutego 2024 r. od godz. 9:00 prowadzić będzie Wydział Promocji Zdrowia Urzędu Gminy Czerwonak pod numerem telefonu 61 65 44 294 lub 221.  Zajęcia rozpoczną się od 23 lutego 2024 roku.

Zajęcia współfinansowane są ze środków Gminnego Programu Promocji Zdrowia „ZDROWA GMINA CZERWONAK” na lata 2021-2025.


Bernadeta Szulczewska
Wydział Promocji Zdrowia

 

 

Zdjęcie: obraz autorstwa Freepik