„Pod puszczańskim niebem” – noc spadających gwiazd w Czerwonaku
 
Związek Międzygminny ,,Puszcza Zielonka” wraz z Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej ,,Akwen”, zapraszają w tym roku na czerwonacką przystań AKWEN Marina.
Dokładnie 12 sierpnia, kiedy to nad Polską pojawi się rój Perseidów w swoim maksymalnym natężeniu.
Spotkamy się w ramach projektu: ,,Pod puszczańskim niebem”, aby wspólnie obserwować wieczorne niebo, a na nim największe planety Układu Słonecznego, bowiem właśnie w sierpniu powrócą na nie gazowe i lodowe olbrzymy...
 
Głównymi bohaterami spotkania mają być Perseidy, zatem nasza uwaga będzie skoncentrowana na gwiazdozbiorze Perseusza, skąd będziemy spodziewać się ich lotu!
Podczas wieczoru będziemy mieli szansę przez profesjonalny teleskop astronomiczny zobaczyć Saturna, wraz z jego fenomenalnymi pierścieniami oraz największym księżycem – Tytanem.
Liczymy na możliwość obserwacji króla planet – Jowisza z jego największymi księżycami (zwanymi galileuszowymi) i dostrzeżenie najdalszej planety Układu Słonecznego – Neptuna...
Wszystko – mamy nadzieję - okraszone intensywnym deszczem ,,spadających gwiazd”.
 
Spotykamy się na Przystani AKWEN Marina w Czerwonaku (nad Wartą, ul. Portowa 1, 62-004 Czerwonak) w sobotę 12 sierpnia o godz. 21:00.
 
W programie : 1 – 1,5 godz. wykład Patryka Oko, a później pokaz nieba i obserwacje własne (do ostatniego chętnego).
Do dyspozycji przygotujemy leżaki, jednak można również zabrać własne wygodne siedzisko, bądź kocyk i swój indywidualny sprzęt do obserwacji nieba.
 
Wydarzenie bezpłatne, ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy elektroniczne tutaj: https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/POD-PUSZCZANSKIM-NIEBEM?fbclid=IwAR1CPyCa63-gA_mqjw-_0OOY_3m81SNvzgsY0JnSF2VRni2phAylrAWUZbA
 
LIMIT MIEJSC NA WYDARZENIE WYCZERPANY!