Od 10 do 14 czerwca zapraszamy na cykl wydarzeń związanych z zakończeniem sezonu w GOK Sokół.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach i na wszystkie, oprócz wernisażu, obowiązują bezpłatne wejściówki, które będą do odebrania w biurach GOK Sokół w Czerwonaku i Koziegłowach od 27 maja.

 

W czwartek 13 czerwca zapraszamy o godzinie 17:00 na koncert dziecięcego zespołu wokalnego działającego pod opieką Barbary Orłowskiej, a o godzinie 18:00 rozpocznie się wernisaż w holu CKiR w Koziegłowach - wystawa prac pracowni plastycznych, rękodzieła i animacji poklatkowej.

W pracowni wokalnej prowadzonej przez Barbarę Orłowską brały udział dzieci w przedziale wiekowym 7-11 lat. Do zespołu w tym sezonie dołączyło kilkoro dzieci, które od razu odnalazły się w grupie i pięknie ubogaciło ją swoimi głosami. Repertuar obejmował w znacznej mierze piosenki, które w danym momencie były najbardziej znane i popularne, bardzo często to właśnie propozycje dzieci były brane na warsztat. Nie zabrakło również utworu z lat 70, piosenki z bajki czy nawet piosenki anglojęzycznej. W tym roku dzieci zrobiły ogromny postęp, ponieważ oprócz piosenek unisono, udało im się śpiewać też w dwugłosie co jest niesamowitym osiągnięciem. Oprócz śpiewu, zespół uczył się dodawać do niego ruch i gest, co aktywizowało dzieci, jak również wzbogacało utwory o walory artystyczne.

Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki!

 

Po koncercie o godzinie 18:00 zapraszamy na wystawę prac plastycznych, które powstały w przeciągu całego sezonu w naszych pracowniach, w których tworzą nie tylko dzieci, ale także młodzież i osoby dorosłe. Nasze instruktorki: Małgorzata Fabian-Stamm, Natalia Gilicka, Dorota Marciniak i Joanna Synowiec proponują im wykonywanie prac w bardzo różnorodnych technikach zarówno plastycznych jak i rękodzielniczych. Dlatego będzie można zobaczyć wystawę niezwykle kolorową i bogatą. Pojawią się więc rysunki, akwarele, wycinanki, prace wykonane za pomocą szydełka i włóczki czy makrama. Zaprezentujemy również filmy wykonane na zajęciach z animacji poklatkowej.