27 kwietnia 2024 r. w godz. 10.00 - 13.00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbędzie się konferencja 'Ekologiczne źródła ciepła dla mieszkańców gminy Czerwonak i gmin ościennych'.

Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy właścicieli domów, zarządców wspólnot i spółdzielni oraz przedstawicieli firm, którzy planują wymienić stary piec na nowe, ekologiczne źródło ogrzewania, planują termomodernizację budynku i chcą pozyskać dofinansowanie do tych działań.

W trakcie konferencji przedstawimy:

  • aktualne przepisy prawa, które powinny być przestrzegane w zakresie stosowania źródeł ogrzewania,
  • programy dotacyjne, dzięki którym możliwe jest pozyskanie dofinansowania do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła (Czyste Powietrze, Moje Ciepło, Gminny Program wymiany pieców, program Termo i inne),
  • najnowsze rodzaje urządzeń (pompy ciepła, piece, klimatyzatory, panele fotowoltaiczne), które są rekomendowane do montażu w nowych i remontowanych budynkach.

Poza wykładami przeprowadzonymi przez ekspertów BGK, WFOŚiGW, Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Gminy Czerwonak oraz rozmowy z przedstawicielami producentów urządzeń grzewczych, uczestnicy konferencji będą mogli omówić szczegóły dotyczące remontu i termomodernizacji swoich nieruchomości.

W trakcie konferencji zostanie także przeprowadzony konkurs wiedzy o ekologicznych źródłach ogrzewania z nagrodami.