24 lutego 2023 r. w Specjalnym Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Owińskach otwarte zostało Aromatorium - Biblioteka Zapachów.
 
Aromatorium to miejsce unikatowe w skali Polski i Europy! Zgromadzono w nim ponad 6.000 eksponatów zapachowych. Uczniowie mają zajęcia w Aromatorium w ramach innowacji pedagogicznej - "czym pachnie świat"? Uczą się identyfikować zapachy o różnym pochodzeniu. Naturalne, syntetyczne, cywilizacyjne. Na zajęciach będą także mieli możliwość stworzyć własne kompozycje zapachowe.
 
Pracownia podzielona jest na działy tematyczne: skład apteczny (mieszanki ziół, medykamenty), komponenty spożywcze firmy Kaczmarek Komponenty, olejki eteryczne, przyprawy, aromaty perfumeryjne. Zasoby Aromatorium wykorzystują także wychowankowie internatu podczas zajęć relaksacyjnych, w ramach rehabilitacji. Komponenty spożywcze będą inspiracją do stworzenia nowych dań w klasach kucharskich.
 
Aromatorium dostępne jest także dla zwiedzających po wcześniejszym umówieniu terminu z opiekunką Biblioteki Zapachów - Magdaleną Ciurą: magdalena.ciura@niewidomi.edu.pl
 
Prosimy o podanie w treści wiadomości nr telefonu kontaktowego.
 
 
Aromatorium - Biblioteka Zapachów
 
Plac Przemysława
62-005 Owińska

tel. 618 126 737 Sekretariat
www.niewidomi.edu.pl
biuro@niewidomi.edu.pl